הקטע הבא מיועד לכל מי שעומד בפני התלבטות לגבי השתלת שיער. כמי שחווה התלבטות שכזו, הבטחתי לעצמי שבמידה ואכן אעבור השתלה, אכתוב על החוויה לטובת אחרים שאולי כמוני חוו וחווים התחבטויות וחששות גדולים. כפי שבוודאי הבנתם, עברתי השתלה ועל כן הדברים הבאים.

אני אתחיל בחלק הבעייתי של הקטע הזה ואקדים ואומר שלמרות שאין לי אפשרות להוכיח את ניקיון הקטע מכל תוכן שיווקי / שליחות מטעם מישהו , הדברים הם אחד לאחד כפי שהתרחשו במציאות ולמרות שבעוד מספר שורות אני עומד להחמיא בגדול לרופא המסוים אצלו בסופו של דבר החלטתי לעבור את ההשתלה, אני איני פועל בשום צורה מטעמו או עבורו (למרות שכן הבטחתי לו שאם הדברים יתנהלו על הצד הטוב, אני אפרגן לו באינטרנט). אני מציין את הדברים הללו משום שאני באופן אישי חשדתי בכל אינפורמציה שנתקלתי בה באינטרנט ובחרתי שלא להאמין לאף אחד ולבדוק את כל האפשרויות בעצמי. אני מאמין שמי מכם שייקרא את הקטע הזה עד סופו על כל הפרטים והנתונים שאני כן אחשוף, יוכל להתרשם מכנות הדברים.

אז אני מתחיל. אני בחור בן 32 שבסך הכול נראה טוב. לפני מספר שנים החלה אצלי נשירה בחלק הקדמי של הראש ומעט בחלק האחורי. הדרך שלי להתמודד עם הבעיה הייתה בגילוח הראש באופן קצוץ במיוחד ובכך להסתיר את העניין.ההסתרה הזו החלה להתיש אותי ומאוד הגבילה אותי בהרבה מובנים ולמרות שככל שהשנים עוברות ואני לומד להשלים עם הרבה תחומים ומצבים בחיים, עם הנושא הזה לא הצלחתי. במציאות אני עם ביטחון עצמי מצוין שבא בעיקר לידי ביטוי בצד המקצועי אך נחלש (בכנות, רק נחלש) כשמדובר בפן האישי. מבלי להיכנס לנבכי האישיות וההיסטוריה האישית שלי, החלטתי שזה מגוחך ועליי לבחור באחת משתי האפשרויות – או להפסיק עם ההסתרה ולהופיע בציבור כפי שאני עם מפרצים עמוקים או לעשות השתלה. כל פתרון ביניים לא בא אצלי יותר בחשבון. ואז באופן מקרי נתקלתי במעריב בכתבה על רופא אמריקאי בשם ד"ר ברנשטיין שמשתיל שיער בשיטה חדשה, קראו לה בכתבה שיטה בעלת "מודעות חברתית" – לקחת ממי שיש לו יותר (החלק האחורי של הראש) לטובת הנזקקים (החלק הקדמי). החלטתי להיכנס לאינטרנט ולבדוק את העניין. הגעתי לאתר של אותו ד"ר ברנשטיין, קראתי על המרפאה שלו בניו יורק, הסתכלתי ביו טיוב על הקטעים בהם הוא הופיע בטלוויזיה ובעיקר, לראשונה למדתי על שיטת ה- FUE. מי שמכם עדיין לא ברר וחקר, אני אסביר בפשטות, כיום למעשה יש 2 שיטות השתלת שיער בשני המקרים משתילים שיער הנלקח מהחלק האחורי, ההבדל הוא באופן בו מוציאים את השיער. בשיטת ה- FUT, מוציאים רצועת שיער, בשיטת ה- FUE מוציאים שערה, שערה. היתרונות והחסרונות של כל שיטה היו ברורים:

ב- FUT התהליך קצר יותר, זול יותר אך ההחלמה ארוכה יותר, מגבילה יותר וכמובן שנשארת צלקת. ב- FUE – התהליך ארוך יותר, יקר יותר אך זמן ההחלמה קצר יותר ולא נשארת צלקת. מאחר והחששות לא הצליחו להרפות ממני ומאחר ולא באמת רציתי לקחת סיכון שמשהו יתפקשש ובסוף גם התוצאה לא תהיה טובה וגם אסתובב עם צלקת, לכן החלטתי ללכת על שיטת ה- FUE ובמקרה הגרוע ביותר בו משהו יתפקשש, תמיד אוכל לשוב ולגלח את הראש.

משיטוט באינטרנט מצאתי שגם בישראל יש רופאים שיודעים לבצע את ה-FUE. מצאתי שלושה ומפאת כבוד השניים שבסוף לא בחרתי בהם, לא אנקוב בשמותיהם אך אני מניח שכל מי שטיפה מברר יודע שבארץ יש 3 רופאים (שלפחות מפרסמים באינטרנט). הראשון שהלכתי אליו לייעוץ היה ד"ר גינזבורג. הוא היחיד שגובה כסף על הייעוץ (100 ₪) ובאותו הזמן הדבר קומם אותי קלות. את פגישת הייעוץ אצלו מקדימה שיחה עם רונית – מנהלת השיווק. אני בטוח שהיא תקרא את השורות הללו ולכן אני חייב להחמיא לה על האישיות הנעימה, המרגיעה והחמימה ומעל לכל, על הסבלנות מול מתקפת השאלות, הפרטים והבירורים שהצגתי לפניה (בחלק מהפעמים גם חזרתי על עצמי – רק כדי לבדוק ערנות, היא עמדה מול הכל בגבורה!) המפגש עם ד"ר גינזבורג עצמו הותיר אותי עדיין עם הרבה חששות (למרות כל התשובות) ואליהן הפעם גם הצטרף תג מחיר גבוה עקב הדרישות הספציפיות שהעמדתי – 5,000 שערות בשיטת FUE ובתוך יומיים רצופים. ד"ר גינזבורג אמר לי שבשביל כמות כזו הוא צריך יומיים רצופים שבהם כל הקליניקה תעמוד לרשותי בלבד ועל כן גם הסכום הגבוה. עם אותה הדרישה ואותו המספר ניגשתי גם לשני הרופאים האחרים. שניהם מקבלים לפגישת ייעוץ חינם בת"א. מבלי להיות נקודתי מידי, רק אומר שהאחד הותיר עלי רושם רע במיוחד – החל מהאופן שבו הקליניקה שלו נראית ועד האופן שבו הוא נרתע משיטת ה- FUE . הוא עשה כל מאמץ כדי לנסות להוריד אותי מהשיטה החל מלומר לי שהיא מותירה צלקות קטנות ועד לכך שמדובר בשיטה מיושנת. השני אומנם קיבל אותי בקליניקה יפה במיוחד אך גם פחות התלהב מהשיטה ומכמות השיערות הגדולה שאני רוצה לבצע בה. לבסוף הוא הציע לי הצעת מחיר שהייתה זולה משל גינזבורג אך הוא אמר לי שהוא לא יכול ולא רוצה לבצע את זה בבת אחת אלא בהפרשי זמן – דבר שלא בא מבחינתי בחשבון. למרות המחיר הגבוה, הרגשתי שהיחיד שבא מבחינתי בחשבון הוא ד"ר גינזבורג. גם בגלל הוותק שלו, גם בגלל שזו ההתמחות שלו וגם בגלל הרקורד המקצועי שלו. אך מאחר ועדיין לא הרגשתי שלם גם עם האופציה הזו, החלטתי לפנות לייעוץ מקצועי נייטרלי. אני חבר בקופת החולים כללית ויש לי ביטוח של כללית מושלם בו אני זכאי להתייעץ עם 3 רופאים מומחים בשנה. באתר הכללית מצוינים רופאי עור בעלי התמחויות. מצאתי 2 בעלי התמחות בטיפולי השתלת שיער – פרופ’ אטל טור וד"ר רועי לוי. נפגשתי עם שניהם להתייעצות. שניהם אמרו לי שהם מכירים את ד"ר גינזבורג ובכל הנוגע לפן המקצועי אני יכול לסמוך עליו בעיניים עצומות, ד"ר לוי אף אמר לי שהוא הפנה אליו קרוב משפחה וראה במו עיניו את התוצאות הטובות. ייאמר לזכותה של פרופ’ טור, שלמרות המחמאות על גינזבורג עוד ניסתה לשכנע אותי שאני בחור נאה ושלדעתה הלא מקצועית אני עושה מעשה מיותר (אני עוד אתייחס לנקודה זו בסוף).

טיפה יותר רגוע החלטתי שאני צריך פגישה נוספת עם גינזבורג לפני שאוכל לתת לעניין אור ירוק ואכן כך עשיתי. בפגישה השנייה כבר שריינתי תאריך ושילמתי מקדמה עם אופציה להחזר מלא כל עוד ביטלתי עד לשבוע לפני התאריך המיועד.

בטרם אמשיך, וידוי קטן. בחיים, אני ברוב המקרים לא סומך על אנשים ומעדיף ככל הניתן לעשות דברים בעצמי ומאחר ולהשתיל לעצמי שיער אני עדיין עוד לא יכול, נאלצתי לרסן בכוח קולות פרנואידיים ואסרטיביים במיוחד כדי לסמוך על גינזבורג ולהגיע לתאריך היעד בשלווה. כמעט הצלחתי. ד"ר גינזבורג "זכה" לפגוש אותי בפעם השלישית, הפעם עם חבר טוב שהתלווה אליי כדי להתרשם גם כן. אני מודה שאחרי הפעם הזו כבר יצאתי בלב שקט יותר והחששות היו כבר רק מאיך ירגיש התהליך וכמובן מאיך ייראו התוצאות.

ואז היום הגדול הגיע. 8 בבוקר בקליניקה ברעננה. מגלחים, מצלמים, כמה זריקות הרדמה מקומית ויוצאים לדרך. לצד ד"ר גינזבורג ליוו אותי 3 עוזרות מתוקות במיוחד. אני מניח שגם הן ייקראו את השורות הללו ולכן בפעם השנייה אני מנצל הזדמנות זו להודות להן על היחס העדין, החיוכים וכמובן המקצוענות וההקפדה לאורך כל הדרך (ותאמינו לי זו הייתה דרך ארוכה – יומיים רצופים). התהליך נחלק לשני שלבים, בשעות הבוקר "קוצרים" את השערות, הפסקה לארוחת צהריים ואחה"צ שותלים. ביום השני התהליך היה דומה ובשני הימים ד"ר גינזבורג "פינק" אותי והוסיף יותר שערות ממה שסוכם כך שלמרות ששילמתי על 5,000 שערות, בפועל קיבלתי קרוב ל-5,300. שוב, תודה.

אחרי היומיים הללו קיבלתי הנחיות להמשך טיפול בבית שכללו לקיחת אנטיביוטיקה למניעת זיהומים, כדורים נגד נפיחות ומשחה להורדת הגלדים. פעלתי לפי ההנחיות, הפנים התנפחו כמצופה וגם חזרו למצב הנורמאלי תוך יומיים כמצופה ושבוע אחרי לא נותר זכר באזור ממנו נלקחו השערות ובאזור המושתל כמעט ולא היה ניתן להרגיש גם כן במשהו יוצא דופן. חשוב לי לציין שלאורך כל השבוע ד"ר גינזבורג ליווה אותי במרחק ביפר והיה זמין לי בכל שאלה ותהייה. והיו.

בשבוע ההחלמה ננעלתי בבית פשוטו כמשמעו. הפעם הראשונה שנפגשתי עם מישהו שמכיר אותי הייתה מיד לאחר שקפצתי לד"ר גינזבורג לביקורת. פגשתי חבר שגר באזור והוא לא שם לב לשינוי. זה הרגיש טוב. אני כרגע שבועיים לאחר ההשתלה, העור בחלק המושתל עוד קצת נוקשה ואני עדיין לא מרגיש מגע באזור – תופעה שאמורה להעלם. רוב השערות שהושתלו עדיין על הראש למרות שד"ר גינזבורג אמר לי שהן אמורות לנשור ולצמוח מחדש תוך 3 חודשים. אני עוד מאוד סקרן לגבי התוצאה הסופית ונאלץ לחכות בסבלנות 3 חודשים. בזמן הזה, אני מבטיח להמשיך ולעדכן ואפילו לענות במייל למי שיירצה פרטים נוספים. רגע לפני שאני מסיים אני רוצה לנצל במה זו ולפרגן (כמו שהבטחתי) לד"ר גינזבורג על הטיפול המוקפד, המדויק והאכפתי (ואפילו על העקשנות האיתנה במקומות שבהם גם אני גיליתי עקשנות). אם אתם פחות פרנואידים ממני, אולי הקטע הזה יחסוך לכם פגישות עם: 2 מומחים, 3 רופאים משתילים ו-3 פגישות עם גינזבורג ופשוט לעשות עם האחרון פגישה אחת ולראות אותו בפעם הבאה ביום ההשתלה. אם אתם כמוני, אני ממליץ בחום לעשות בדיוק אותו הדבר דרך קופת החולים שלכם, אני משוכנע שתגיעו לאותה מסקנה. יותר מהכול, אני מאחל לכם שתפגשו בדרך מישהי כמו פרופ’ טור שתגיד לכם שלדעתה הלא מקצועית אתם עושים מעשה מיותר. אני לא הייתי מספיק חזק כדי להאמין לה, הלוואי ואתם תהיו.

פוסט זה עניין אותך? ספר לנו מה דעתך! השאר תגובה למטה או הירשם לקבלת עדכונים שוטפים ישירות מהבלוג. רוצה מידע נוסף? בקר בערוץ היוטיוב של ד"ר גינזבורג או באתר המרפאה הרשמי.