האגודה הבינלאומית להשתלות שיער ISHRS פרסמה בדצמבר 2011 הצהרה לעיתונות בנושא המעקב אחר בטיחות ויעילות התרופה פרופסיה לטיפול בנשירת שיער. להלן תרגום של נוסח ההודעה שהתפרסמה באתר ה- ISHRS:

האגודה הבינלאומית לניתוחי שחזור שיער ( International Society of Hair Restoration Surgery – ISHRS ) נחשבת
לסמכות הרפואית המובילה בעולם בנושאי נשירת שיער ושחזור ושיקום שיער. גוף זה מצהיר שהיו לאחרונה דיווחים על מספר גברים שהשתמשו בפינסטריד (finasteride) במינון 1 מ"ג (פרופסיה) כדי לטפל בנשירת שיער ולקו בחוסר תפקוד מיני מתמשך. דיווחים אלו לא צריכים להגדיר את הבטיחות והיעילות של התרופה הזו. פרופסיה היא התרופה היחידה שאושרה על ידי הרשות האמריקנית למזון ותרופות (FDA) לטיפול תרופתי אורלי (מתן דרך הפה) בנשירת שיער אצל גברים.

לפי ה- ISHRS, מחקרים רבים שנערכו עם ביקורות מתאימות כדי להעריך את השימוש של פרופסיה במינון של 1 מ"ג לטיפול בנשירת שיער הראו שאין ראיות שיכולות לתמוך בקשר שבין פינסטריד ובין תופעות לוואי מיניות ארוכות טווח לאחר שהשימוש בתרופה הופסק.

נשיא ISHRS, ד"ר ג'ניפר מרטיניק מצוטטת באמרה שבריאותם ורווחתם של המטופלים שלנו היא הדאגה המרבית של 900 הרופאים החברים בארגון ISHRS גם בעת מתן מרשמים לתרופות כמו פרופסיה או בביצוע ניתוח השתלת שיער ושחזור שיער.
חברי ISHRS מקדישים את רוב זמנם בעבודה בטיפול רפואי או בניתוחים כדי לטפל בנשירת שיער. ביחד הם טיפלו במיליוני אנשים שסבלו מבעיית נשירת שיער באמצעות פינסטריד במינון של 1 מ"ג כמעט ללא תופעות לוואי.

מאז קבלת אישור ה-FDA בחודש דצמבר 1997, יש נתונים ממיליוני שנות-מטופלים שקיבלו פרופסיה (Finasteride במינון של 1 מ"ג) ופרוסקר (Finasteride במינון של 5 מ"ג) והראו מעט אירועים שליליים. ISHRS מאמינה כי אלה הם הנתונים הזמינים העדכניים והאמינים ביותר עד שמחקרים נוספים ייערכו.

בעיות בתפקוד המיני היא תופעה מורכבת, וד"ר מרטיניק ציינה כי לעתים קרובות קשה לאתר את הסיבה המדויקת – במיוחד כאשר גורמים רבים כגון ניקוטין, אלכוהול, תרופות מרשם, מתח, חרדה, עייפות ודיכאון יכולים לתרום לבעיות זיקפה.

ד"ר מרטיניק הוסיפה שהשכיחות של בעיות זיקפה באוכלוסיה הכללית די גבוהה – ויכולה להגיע עד 49% בקרב גברים החל בגיל העמידה על פי מחקר שפורסם ב 2006. יחד עם זאת, היא אמרה שחובתם למטופלים שלהם היא לענות על חששות אמיתיות באופן מדעי ולשפוך אור על דיווחים מטעים כלשהם, כך שאנשים יוכלו לקבל החלטות מושכלות בנוגע לשימוש בתרופה.

לאחרונה, ארגון ISHRS יצר כוח משימה כדי לבחון מקרוב ולרדת לעומקם של דיווחים של כמה משתמשי פרופסיה כתרופה לטיפול בנשירת שיער על בעיות בתפקוד המיני.
בנוסף, הארגון קרא לקהילות רופאי העור, רופאים המטפלים בנשירת שיער, אורולוגים, אנדוקרינולוגים ומומחים לרפואה מינית להיפגש בכנס על מנת לשתף את כל הנתונים הקשורים ל finasteride.

לחץ לקריאת ההודעה המקורית באנגלית באתר ISHRS.

על אגודת ה- ISHRS
האגודה הבינלאומית של השתלות שיער (ISHRS) נוסדה בשנת 1993. ה ISHRS היא עמותה רפואית ללא מטרות רווח שבה חברים למעלה מ -900 רופאים ברחבי העולם שמסורים לקידום המדע ואמנות שיקום השיער. המשימה של ISHRS היא לחתור ולהשיג מצוינות בתוצאות למטופל על ידי קידום הידע הרפואי של חברי הקבוצה, יצירת קשרים, מחקר, אתיקה, ומודעות ציבורית. למידע נוסף או כדי לאתר רופא, בקר באתר בכתובת www.ishrs.org .

פוסט זה עניין אותך? ספר לנו מה דעתך! השאר תגובה למטה או הירשם לקבלת עדכונים שוטפים ישירות מהבלוג. רוצה מידע נוסף? בקר בערוץ היוטיוב של ד"ר גינזבורג או באתר המרפאה בנושא השתלת שיער.